Našich pět oblíbených vánočních tradic

S adventem je spojeno mnoho různých vůní, chutí a zvyků. My v TULULUM milujeme čas strávený společným tvořením a přípravami na nejkrásnější svátky v roce. Prostřeli jsme tentokrát ve vánočních barvách, abychom se s vámi podělili o některé z našich oblíbených vánočních tradic.

vanocni_tabule_tululum vanocni-prostirani-tululum

 

Vánočně prostřený stůl nemusí být nikterak přezdobený. Nám postačil velký přírodní lněný ubrus a utěrky a běhouny v červené barvě. O pomyslnou třešničku se postaralo lněné ubrousky v trendy hořčicové.

 

vanocni_stul_inspirace-tululum vanocni-prostirani-tululum6

Vánoční perníčky

pečení perníčků se může stát malá společenská událost nebo zábava pro celou rodinu. Receptů je mnoho, každá rodina má ten svůj tradiční. My jsme pro vás vybrali několik neobyčejných. Upéct chutné bezlepkové perníčky nemusí být vždy složité. Zde najdete jeden skvělý recept,
jak na to...  Je libo veganské perníčky? Tady jsou - a voní po javorovém sirupu... A pokud máte rádi Skandinávii stejně jako my, určitě vás potěší recept na výborné švédské perníčky

 

vanocni-prostirani-tululum3 vanocni-prostirani-tululum10

 

Svařené víno

Svařené víno je údajně vlastně elixír. Ovlivňuje kardiovaskulární systém, napomáhá krvetvorbědokonce má antibakteriální účinky. Na jeho přípravu můžete kromě bílého nebo červeného použít i víno ovocné. A pozor, zahřívejte vždy maximálně na 80 °C, jinak alkohol z nápoje vyprchá. Samozřejmě však - jak se říká - všeho s mírou!

 

vanocni-prostirani-tululum8 vanocni-prostirani-tululum7

Krájení jablek a pouštění lodiček z vlašských ořechů

U svátečně prostřeného štědrovečerního stolu má každá rodina své vlastní tradice. Naše oblíbené jsou ty, které nahlíží do budoucnosti. Jablko rozkrojené napůl prozradí, jestli váš příští rok bude provázet štěstí a zdraví. Lodičky z ořechových skořápek se svíčkou zas odpoví na spoustu zvědavých otázek.

 

vanocni-prostirani-tululum (2) vanocni-prostirani-tululum2

Společně strávený čas

Jednou ze zapomenutých vánočních tradic je ovazování štědrovečerního stolu provazem či řetězem. Rodina pak díky tomu měla držet pohromadě. Nám docela stačí, když se u prostřené štědrovečerní tabule setkáme se svými nejbližšími. Společně strávený čas je totiž na adventu a Vánocích úplně to nejhezčí.

 

Foto: Monika Vychodilová

 


NEJKRÁSNĚJŠÍ LNĚNÉ KOUSKY NA VÁNOČNÍ STŮL