Cibulák a len – ta pravá dvojka pro vaše čajové dýchánky

Máme tu podzim. Teploty jdou dolů a brzy se stmívá. Pokud jste právě teď dostali chuť na šálek horkého čaje a něco sladkého k tomu, jste tu správně. Zveme vás k posezení u lněného prostírání a cibuláku.

 

Tululum_prostirani_lnene_cibulak_9

 

Prostřeli jsme pro vás v modrobílých tónech. Kombinace lnu s cibulákem působí nostalgicky. Trendy modrá barva lněného prostírání a lněná utěrka s autorským potiskem BIRDS dodají stolování šmrnc.

 

Cibulák a len mají mnoho společného. Nezaměnitelný porcelán má dlouholetou tradici, v Čechách s jeho výrobou začala v roce 1885 porcelánka v Dubí. Motiv cibule byste však na něm hledali marně. Název cibulák vznikl totiž omylem - je převzatý z němčiny. Granátová jablka na orientálním porcelánu, který sloužil jako inspirace při vzniku „Zwiebelmuster“, byla mylně zaměněna za cibuli.

 

Dříve zdobil cibulák vitríny téměř každé domácnosti a vytahoval se jen o svátcích. Dědil se z generace na generaci, nebo se v mladé rodině objevil jako nechtěný svatební dar spolu s kuchyňským robotem a jeleními parohy. Nyní však cibulák slaví velký comeback stejně, jako len. A nebojí se ho ani mladí produktoví designéři.

 

Cibulák ve spojení s lněným ubrusem vás přenese na nedělní odpoledne k vaší babičce. V hrnečku voní čaj nebo káva a v puse se rozplývá sladká chuť lineckého pečiva. Dopřejte si podobně krásné chvilky nejen o svátcích.  

 

Foto: Monika Vychodilová